AMP Yazılım Hakkında

1993 yılında 2 inşaat mühendisi tarafından kuruldu.

1997 yılında Türkiye'nin ilk "İhale Hazırlık" programı AMP Yazılım tarafından piyasaya sürüldü.

1998 yılında Yeterlik ve Uygun Bedel Tebliğinin değişmesi ile beraber Türkiye'nin ilk Yeterlik ve Uygun Bedel programı yine AMP Yazılım tarafından sektörün hizmetine sunuldu.

2000 yılının başlarında AMP Hakediş ve Keşif Windows 2 yıllık aralıksız bir çalışma sonucu piyasaya sürüldü.

2003 yılında Kamu Kurumlarına yönelik olarak 4734 sayılı Kanuna uygun AMP İhale Otomasyon yazılımı üretildi.

2007 yılında Ankara Bölge Müdürlüğü dahilinde ODTÜ Teknokent'de AR-GE birimi kuruldu. Bu sayede yeni projelerde ileri teknolojiler kullanarak çok daha üstün ürünler geliştirmeye başlandı.

2009 yılında Türkiye'nin ilk; hizmet ve mal alımı işleri için hakediş programı "AMP Mal ve Hizmet Alımları Hakediş" programı geliştirildi. Uzun zamandır beklenen program ile hakediş sektöründeki büyük bir eksiklik tamamlanmış oldu.

2010 yılında AMP Yazılımın eğitim kuruluşu AMP Akademi kuruldu. İnşaat ve kamu ihaleleri alanında Türkiye genelinde eğitimler, kurslar ve seminerler verilmeye başlandı.

2012 yılında Türkiye’de ilk kez özel sektöre ve yurtdışına iş yapan inşaat ve hizmet firmalarının ihtiyaçları gözetilerek geliştirilen "AMP İnşaat Teklif programı piyasaya sunuldu.

2013 yılı sonunda Türkiye’nin ilk internet tabanlı hakediş programı “Hakediş Kurumsal” çıktı... İçerdiği kurumsal özellikler, güvenlik ve yönetim alanında sektöre kazandırdığı yepyeni standartlar ile Hakediş Kurumsal “bugüne kadar geliştirilen en iyi hakediş programı” unvanını şimdiden kazandı.